#1 - blabla go workout

10. září 2017 v 21:27 | M. |  blabla.
blabla go workout

Jak už nadpis trochu napovídá, tohle je takový okecávací článek, abych měla dobrý pocit, že jsem sem první den něco napsala. A také proto, aby mě to dokopalo opravdu zítra začít, když už jsem to načala!

Výsledek obrázku pro workout motivation
A samozřejmě, abych tak trochu popsala svou motivaci, cíl a proč jsem tam, kde jsem...bez výmluv.Vše začalo asi v době, kdy jsem se přestěhovala do Prahy, i když moje bitva s váhou mě tíží vpodstatě celý život a to nejen co se týče nadváhy, nějakou dobu jsem si zkusila i to, co je to být na drhé straně a být jen kost a kůže.

Asi nikdy jsem nebyla se svou váhou spokojená, ať už na mě z váhy mrkala ideální čísla, za která bych teď udělala cokoliv! Ale když jsem se osamostatnila od rodiny a přestala jíst maminčina jídla, bylo zle. Rodiče mě už nechránili před fastfoody, coca colou a dalšími pekelně dobrými, ale šíleně nezdravými jídly. Horší a horší to začalo být, když jsem začala místo školy pracovat, měla jsem neustále frmol, i když to byla kancelářská práce, dělala jsem 11-15hodinové směny a času na jídlo moc nebylo. Samozřejmě ani čas vařit a je asi jasné, že v obchodním centru mi bylo nejblíž to nejvíc nezdravé jídlo.

Kila šla nahoru.

Sebevědomí šlo dolů. (děkuji, že přítele jsem si našla ještě v době, kdy jsem měla celkem postavičku!)

Od té doby už uplynuly dva roky a já se snažila několikrát držet dietky, bohužel většinou neúspěšně. Následoval jo-jo efekt, jak jinak. Je to jako trest za to, že to nedotáhnete do konce.

Když jsem se ale před pár dny podívala do zrcadla, opravdu jsem se zhrozila! A při zjištění, že jsem přibrala nejméně 25kg, ještě víc! Opravdu je potřeba s tím něco udělat. Nejhorší na tom je, že moje tělo už i odmítá některá jídla samo a snaží se mi říct, že už to stačí! Nebývá mi moc dobře, jak fyzicky, tak psychicky, to je asi to nejhorší.

Takže jednou z mých motivací je zdraví, tudíž bych své hubnutí chtěla držet na zdravé úrovni. Druhou motivací jsem asi já sama. Chci pro sebe něco udělat a co je lepší dárek sama sobě, než udělat něco se svým vzhledem? Něco, co prospěje.

Myslím, že to by mohlo k té okecávačce být vše. Pokusím se asi během pár dnů ještě i vylepšit vzhlet blogu... Plánuji sem psát vždy, když bude chvíli čas. Spíš takové shrnutí denních aktivit a co že jsem to pro sebe za ten den, nebo pár dní udělala. Možná "postnu" i nějaký ten progres časem. Možná co týden.

Tak, to bude už opravdu vše.

- M.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sharllotte sharllotte | 10. září 2017 v 21:38 | Reagovat

už se těším na další :))

2 amylife amylife | 11. září 2017 v 17:18 | Reagovat

Držím ti palce v hubnutí. Sama mám s tímhle problemy. těším se na další článek.
Mali

3 eileen-abernathy eileen-abernathy | Web | 11. září 2017 v 22:44 | Reagovat

Zdraví, to je hodně důležité. :)

4 Jess Jess | Web | 15. září 2017 v 19:56 | Reagovat

Takové procitnutí je drsné, ale prvním krokem k úspěchu. 25 kg je dost. Ale dá se to se spoustou času a pevné vůle i s několika škobrtnutími zvládnout. Držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama